Naprawa piecyków gazowych Ruda Śląska

730 595 212

Pon-Sob 7:00-20:00

Brak ciepłej wody?
Podejrzany zapach z piecyka ?
Zadzwoń po nas ! 

Nie lekceważ problemów z piecykiem gazowym !
Zadzwoń po profesjonalistów

CENTRUM SERWISOWE URZĄDZEŃ GAZOWYCH ANDRZEJ KOTNAROWSKI, jest firmą zajmującą się naprawą, przeglądami, oraz montażem urządzeń gazowych w szczególności piecyki gazowe tzw. „junkersy” (gazowe przepływowe podgrzewacze wody).

Obsługujemy piecyki takich firm:
JUNKERS, VAILLANT, TERMET, NECKAR, SAUNIER DUVAL, ARISTON, SENSEO, BERETTA.

Jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą w regionie

 która posiada części zamienne do podgrzewaczy wody
na samochodzie w drodze do klienta
– co znacznie skraca czas naprawy

Montaż piecyków

Kupiłeś nowy piecyk? Szukasz ekipy która Ci go zamontuje, uruchomi? Lepiej trafić nie mogłeś, to właśnie my, sprawimy, że strumie ciepłej wody, poczujesz na swym ciele.

Naprawa piecyków

Twoj piecyk zachorował? Spokojna głowa, uzdrowimy go. Nie spotkaliśmy się jeszcze z uzsterką, która pokonałaby nas. Co najważniejsze, to Twój piecyk jest dla nas najważniejszy.

Konserwacja

Zbliża się, zima a Twój piecyk nie był dawno czyszczony? A może chcesz sprawdzić czy wszystko z nim w porządku? Nie ma sprawy, zrobimy, przeglad, wyczyścimy i zakonserwujemy.

Sprzedaż

Potrzebujesz nowego piecyka gazowego? Stary już nie domaga, a naprawa nie opłaca się? Mamy w swojej ofercie najwyższej jakości piecyki gazowe ale także, czujniki czadu.

Dodazd do klienta
na terenie Rudy Śląskiej - GRATIS !

Czekamy na zgłoszenia :

Godziny pracy : pon- pt: 8:00 - 22:00
Telefon: 730 595 212
E-mail: biuro@centrumgazowe.pl

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy !Naprawiamy piecyki gazowe klientom z dzielnic:

Bogucice, Brynów – os. Zgrzebnioka, Dąb, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Kostuchna, Koszutka, Ligota-Panewniki, Murcki, os. Paderewskiego – Muchowiec, os. Tysiąclecia, os. Witosa, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Śródmieście, Szopienice-Burowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Załęska Hałda-Brynów, Załęże, Zarzecze, Zawodzie.

Naprawa piecyków gazowych Ruda Śląska

Zadzwoń po nas !

To może cię zainteresować

Serwis i konserwacja piecyków gazowych są szalenie istotnymi sprawami, ponieważ niesprawne urządzenia nie tylko nie spełniają swoich funkcji, ale również mogą zagrażać bezpośrednio życiu i zdrowiu. Nie czekaj, zadzwoń do nas i umów z nami termin wizyty. W przypadku polnej potrzeby dojeżdżamy w ten sam dzień! Prowadzimy kompleksowe usługi serwisu, napraw i montażu piecyków gazowych. Działamy na terenie całego Śląska, a dojazd do klienta jest wliczony w cenę usługi. Dlaczego nasza wizyta w Twoim domu jest tak ważna?

Piecyki gazowe mogą być jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne. Pierwsze służą podgrzewaniu wody, a drugie podgrzewają wodę i dostarczają ogrzewania do mieszkania. W pierwszym i drugim wypadku serwis jest bardzo ważny. Piecyki gazowe, szczególnie te z otwartą komorą spalania mogą doprowadzić do zaczadzenia. Poza tym ich awaria skutkuje brakiem ciepłej wody, ogrzewania w mieszkaniu, co przyczynia się do przeziębień, chorób, a nawet powstawania grzyba na ścianach. Profesjonalny serwis nie tylko usuwa istniejące awarie, ale również zapobiega ich wystąpieniu i wydłuża żywotność urządzenia. Serwis piecyków gazowych można porównać do corocznych przeglądów samochodów. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest ważne nie tylko dla prawidłowej eksploatacji, ale także dla zdrowia użytkownika.

1. Jak często należy serwisować piecyk gazowy?

Przegląd pieca dwufunkcyjnego oraz jednofunkcyjnego powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. W przypadku pieca gazowego, który służy do ogrzewania mieszkania, najlepszym momentem serwisu jest lato lub wczesna jesień, kiedy piec nie jest obciążony dużą ilością pracy. Pozostałe piecyki gazowe do ogrzewania wody można serwisować przez cały rok. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, aby serwisować piecyki dwa razy w roku, szczególnie przed i po sezonie grzewczym.

2. Czy trzeba naprawiać/serwisować piecyk gazowy?

Piece gazowo- grzewcze pracują w trudnych warunkach. Podczas ich pracy w komorze spalania wytwarzana jest wysoka temperatura, wytwarzają się spaliny zwierające agresywne związki siarki i azotu, a do tego następuje przez nie przepływ gorącej wody pod ciśnieniem 1,5 Bara. Podczas procesu spalania do pieca dostaje się powietrze wraz z zanieczyszczeniami, które osadzają się na palniku i wymienniku ciepła. Powstają utrudnienia w procesie spalania, co znowu wytwarza sadzę, która także osadza się na wymienniku ciepła. Te czynniki powodują zwiększone spalanie gazu, zwiększone zużycie części, co prowadzi do usterek i większych awarii. Każda usterka piecyka gazowego jest wstępem do większej awarii i nie wolno bagatelizować objawów świadczących o problemach z piecykiem. Wracające spaliny z przewodu kominowego, trudności w zapłonie piecyka, brak zapłonu piecyka, niska temperatura wody czy ogrzewania w mieszkaniu mimo wysokich wartości ustawionych w oprogramowaniu pieca, świadczą o mniejszej lub poważniejszej usterce, a czasem o całkowitym zniszczeniu jego części składowej.

3. Kiedy wiemy, że z piecykiem dzieje się coś złego…

Kiedy przeczuwamy, że piecyk gazowy coraz gorzej sobie radzi z ogrzewaniem wody czy pomieszczeń, należy zadzwonić po specjalistów. Służymy Państwu kompleksowym serwisem piecyków gazowych, przeglądem okresowym, a dojechać możemy nawet w dniu zgłoszenia awarii czy konieczności przeglądu pieca gazowego. Oferujemy możliwość naprawy obecnego urządzenia lub w przypadku konieczności wymiany, zupełnie nowe urządzenia – piecyki gazowe najlepszych marek i najnowszej generacji. Oferujemy naprawę, serwis i nowe urządzenia, czyli piecyki takich marek jak: Junkers, Buderus, Vaillant, Beretta, Termet, Saunier Duval, Ferroli, Ariston i inne.

4. Jak wygląda serwis piecyka gazowego?

Nasza profesjonalna firma ma w swoich szeregach wyłącznie fachowców, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami, specjalistyczną wiedzą, profesjonalnym sprzętem i bogatym doświadczeniem. Sam serwis pieca gazowego obejmuje sprawdzenie stanu technicznego piecyka. Sprawdzamy, czy poprawnie działa czujnik ciągu kominowego, który automatycznie wyłącza piec w przypadku awarii. Sprawdzamy zabezpieczenia przed niekontrolowanym wypływem gazu oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem. Co powinien zrobić serwisant: wyczyścić i sprawdzić palnik; sprawdzić i wyczyścić wymiennik po stronie spalin; wyczyścić ruszt i czopuch (przewód spalinowy łączący kocioł z kominem) z przerywaczem ciągu; skontrolować funkcjonowanie regulatorów automatyki pogodowej, pokojowej – o ile jest; skontrolować funkcjonowanie regulatorów automatyki pogodowej, pokojowej – o ile jest; sprawdzić szczelność przyłącza i automatyki gazowej; skontrolować i ewentualnie poprawić nastawy mocy; odpowietrzyć kocioł; skontrolować wszystkie zabezpieczenia (czujnik ciągu, zabezpieczenie przeciw wypływowe gazu, zabezpieczenie przed przegrzaniem, zawór bezpieczeństwa) oraz naczynie ciśnieniowe.

5. Serwis nie zawsze pomaga, co wtedy?

Niekiedy piecyk jest najzwyczajniej za stary, aby prowadzić jego serwis. Kolejne części będą się psuły z dużą częstotliwością, a wymiana wielu z nich to koszt nowego piecyka gazowego. Piecyk, który powinien zostać wymieniony to najczęściej urządzenia mające 20 lat i więcej. Nowe piecyki gazowe są dużo bezpieczniejsze od starszych wariantów i odpalane są przez iskrę uzyskiwaną elektrycznie. Nie wymagają zwiększonego przepływu gazu. Ich koszt to od kilkuset złotych do ponad tysiąca złotych. Możemy zaoferować Państwu piecyki gazowe najnowszej generacji, uznanych marek wraz z kompleksową instalacją. Doradzimy Państwu, jaki piecyk wybrać do Państwa potrzeb. Dostosujemy moc piecyka, przepływ wody do rozmiaru pomieszczeń, w których będzie funkcjonował. Możemy zaoferować czujniki czadu, które zainstalujemy razem z nowym piecykiem gazowym. Z naszej strony zapewniamy pełną instalację całego pakietu i usługi serwisowe. Dbamy o najwyższą jakość naszych usług serwisowych i instalacyjnych, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż odpowiadamy za Państwa własność, a przede wszystkim zdrowie i życie. Dlatego w naszym zespole mamy wyłącznie wykwalifikowany personel, z bogatą wiedzą i doświadczeniem, o odpowiednich uprawnieniach do wykonywania serwisu i montażu urządzeń gazowych. Zapraszamy do kontaktu.

Co mówia o nas klieci ? 

Wybrane opisnie naszych klientek :

Firma zainponowała mi bardzo, szybkościa działania, ale także tym, że wszystkie części mieli, dzięki temu, naprawa poszła bez zarzutów. 

Najlepsza firma na Śląsku. Dotrzymują słowa. Piecyki, które mają w ofercie są najwyższej jakości. Mam już 2 lata i działa naprawdę rewelacyjnie :)

Polecam Serwis Urządzeń Gazowych z calego serca. Panowie przyjeżdżają w ten sam dzień i naprawiaja od ręki. Fachowo, o co trudno w dzisiejszych czasach!

Czesto zadawane pytania :

Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych i nowocześniejszych czujników (czujek, detektorów), które mają za zadanie ochronić Twoje zdrowie i życie. W ofercie sprzedaży możesz znaleźć autonomiczne czujki dymu i tlenku węgla oraz gazu. Mają one za zadanie jak najszybciej ostrzec o zagrożeniu w mieszkaniu lub domu.

Działamy również w miastach : naprawa piecykow Bedzin, naprawa piecykow Bytom, naprawa piecykow Chorzów, naprawa piecykow Dąbrowa Górnicza, naprawa piecykow Gliwice, naprawa piecykow Piekary, naprawa piecykow Ruda Śląska, naprawa piecykow Siemianowice,naprawa piecykow Tarnowskie Góry, naprawa piecykow Zabrze.

Jeżeli do jej wnętrza wniknie dym, natychmiast uruchomi się głośny alarm dźwiękowy oraz alarm optyczny (zacznie migać czerwona dioda). Urządzenie, mimo że nie zapobiegnie powstaniu pożaru, skutecznie może zaalarmować Ciebie i Twoich najbliższych o powstałym pożarze, co umożliwi to szybkie opuszczenie zagrożonego mieszkania lub domu. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w porze nocnej, kiedy wszyscy śpią.

Montaż czujki dymu w mieszkaniu jest bardzo prosty, a zasilana może być zarówno z sieci elektrycznej, jak i z baterii. Istotne jest miejsce, w którym zostanie zamontowana. Najlepiej ulokować ją w centralnej części sufitu, np. w przedpokoju. Nie zaleca się montażu detektorów dymu na suficie w kuchni (mogą pojawić się fałszywe alarmy spowodowane obecnością pary wodnej), w pobliżu okien i klimatyzatorów (zaburzają przepływ powietrza), łazience (ze względu na dużą wilgotność powietrza) oraz w miejscach podatnych na brud i kurz (mogą powodować zakłócenia działania czujki). Pamiętaj też o niezbędnych czynnościach konserwacyjnych, np. czyszczeniu czujki, wymianie baterii.

Wykrywa ona już minimalne, a nadal bezpieczne dla życia stężenie tlenku węgla (czadu) w powietrzu i natychmiast to sygnalizuje przez głośny alarm i migoczącą czerwoną diodę. Dzięki temu masz czas, by zapobiec zatruciu czadem, zwanym potocznie „cichym zabójcą”. Rozważ zamontowanie takiej czujki w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, w sypialni śpiących trudno obudzić…, a także w pobliżu podgrzewacza gazowego, tzw. junkersa. Pamiętaj o konieczności właściwego użytkowania czujki tlenku węgla – tylko w pełni sprawna i odpowiednio konserwowana skutecznie ostrzeże Cię przed „cichym zabójcą”.

Jeżeli w Twoim mieszkaniu, np. w kotłowni lub łazience, znajduje się instalacja gazowa, zastanów się nad zamontowaniem czujki gazu ziemnego. W przypadku rozszczelnienia się instalacji, zasygnalizuje Ci pojawienie się w Twoim mieszkaniu palnej mieszaniny gazów (grożącej wybuchem).

Wszystkie opisane czujki ostrzegą Cię o niebezpieczeństwie, pozwalając na odpowiednią reakcję: ewakuację, powiadomienie służb ratowniczych oraz ewentualnie samodzielne gaszenie pożaru lub przewietrzenie pomieszczeń.

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw m.in. drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę. Czad powstaje także często podczas pożaru. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwioobiegu. W układzie oddechowym tlenek węgla wiąże się z hemoglobiną 210 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi i powoduje uszkodzenia mózgu oraz innych narządów wewnętrznych. Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał lub nawet śmierć

Udostępnij nasz serwis piecyków Ruda Śląska
Tagi: naprawa piecyków gazowych Ruda Śląska, serwis Junkwers Ruda Śląska, czyszczenie picy gazowych Ruda Śląska, konserwacja piecyków Ruda Śląska, Junkers, Vaillant, Termet.


Kontakt : 

Email: biuro@centrumgazowe.pl
Telefon : 730 595 212
Godz pracy : pon- pt : 8-20

Menu :

Start
O nas
Serwis

O nas :

Naprawa i czyszcze ie piecyków to nasza pasja! Posiadamy wszystkie wymagane certyfikaty i zezwolenia. Potrzebujesz pomocy - zadzwoń.